Beslenme, Sağlık

Zencefilin Faydaları Nelerdir? Zencefil Limon Shot Nasıl Yapılır?

zencefil faydası

Zencefilin Faydaları Nelerdir?  

İşte 2020 yılı Sağlıklı ve dengeli Beslenme hedeflerinizde size rehber olacak, eksiksiz bir dosya.

Zencefilin faydaları hiç merak ettiniz mi? Hiç detoks mağazalarının raflarında veya sağlıklı yiyecek ve içecek web sitelerinde küçük  zencefil suyu şişelerini gördünüz mü?

size bunun değişmesi gerektiğini söylemek için buradayız! Zencefil sularına düşkünüz – güne başlamak için en sevdiğimiz yol. Günlük zencefil suyumuzu mideye indirdiğimizde, vücudumuz daha canlı ve bizim için daha çok çalışmaya hazır hisseder. Vücudumuzla o kadar çok şey yapıyorken, kullandıklarımı vücudumuza geri vermek önemlidir. Zencefil suyu ile kendinize biraz ilgi göstermeyi deneyin.

 

 • Zencefilin Hikayesi?
 • Zencefilin faydaları
 • Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirir.
 • Metabolizmanızı Hızlandırır
 • Vücudunuzun Antrenman Sonrası Daha Hızlı İyileşmesine Yardımcı Olur
 • Enfeksiyonla Savaşır
 • Kan Şekerini Düzenler
 • Mideyi Rahatlatır ve Sindirime Yardımcı Olur
 • Evde Kendi Zencefil Suyunuzu Yapın
 • Sonuç

 

Zencefilin Hikayesi

Zencefil kökü sadece yiyeceklere lezzet katmak için kullanılmaz. Evet, lezzetli bir ferahlatıcı tadı vardır ve her yemeği zenginleştirebilir, ancak zencefilin hem gurmeler hem de sağlığına düşkün olan insanlar tarafından sevilmesinin tek nedeni bu değildir. Zencefil aslında birçok harika ve tıbbi açıdan faydalı özelliğe sahiptir. Çin ve Hint kültürü, vücudu tedavi etmek için 4.700 yıldan fazla bir süredir zencefil kullanıyor. Henüz zencefil kullanmaya başlamadıysanız, şimdi başlayabilirsiniz.  Herhangi bir sağlıklı diyete inanılmaz katkı sağlar.

zencefilin faydaları-zencefil suyu

Zencefil kökünün büyüsü, gingerol içeriğinde yatmaktadır. Gingerol, kökten elde edilen yağlı reçinedir. Zencefilde bulunan 115 farklı kimyasal bileşenden en iyileştirici olanı gingeroldur. Zencefilin güçlü bir antioksidan ve antienflamatuvar olarak bilinmesinin nedeni, gingerollerdir.

 

Zencefilin Birçok Faydaları

Zencefilin faydalarından bazıları şunlardır:

Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirir

Günümüzün modern dünyasında insanlar her zamankinden daha meşgul. Çok çalışırsınız ve çok eğlenirsiniz, ancak bu gerçekten vücudunuza ve bağışıklık sisteminize zarar verebilir. Günlük diyetinize zencefil suyu veya başka bir şekilde zencefil eklemek, bununla savaşmanın harika bir yoludur. Bir antioksidan olarak zencefil kökü, vücudunuzdaki serbest radikaller ve toksinlerle savaşmaya yardımcı olur ve ayrıca lenfatik sisteminizi temizler. Lenfatik sisteminiz temelde vücudunuzun kanalizasyon sistemidir, bu nedenle onu temiz ve çalışır durumda tutarak vücudunuzda daha fazla toksik birikimini önleyeceksiniz. Hastaysanız ve ağrınız varsa, daha hızlı iyileşmenize ve daha iyi hissetmenize yardımcı olmak için fazladan bir zencefil suyu alın veya biraz zencefil çayı için. Zencefil aynı zamanda  iltihap sökücü bir eleman olduğu için, iç iltihabı azaltır, böylece bağışıklık sisteminiz bu kadar çok çalışıp kendini yıpratmak zorunda kalmaz.

 

zencefil faydası

zencefilin faydaları

 

Zencefilin ikinci faydası :

Zencefil Metabolizmanızı Hızlandırır

Sabah ilk iş olarak zencefil suyu içmek, güne başlamak ve metabolizmanızı uyandırmak için harika bir yol olabilir. Kilo vermeye veya kas yapmaya çalışıyor olsanız da, beslenmenize zencefil eklemek metabolizmanızı desteklemenin harika bir yoludur. Zencefil kökü, midenizin daha fazla asit üretmesine neden olur, bu da metabolizmanızı uyarır ve temelde onu birkaç kademe daha iyi hale getirir. Bu ekstra asit, vücudun daha fazla kalori ve yağ yakmasına yardımcı olur. Bir sonraki antrenman seansınızda daha fazla kalori yakmak istiyorsanız, spor salonuna gitmeden önce bir zencefil suyu için.

 

Zencefil, Vücudunuzun Antrenman Sonrası Daha Hızlı İyileşmesine Yardımcı Olur

Zencefilin üçüncü faydası :

Zencefil, Vücudunuzun Antrenman Sonrası Daha Hızlı İyileşmesine Yardımcı Olur

Zencefilin faydalarına inanamayacaksınız. Bir antrenman sonrasında dinlenmek için harcanan zaman, egzersiz yapmak için harcanan zaman kadar önemlidir. Kaslarınız ağrıyorsa, bunun nedeni kas liflerinde küçük yırtıklar olmasıdır. Bu, ağırlık kaldırdığınızda veya güç antrenmanı yaptığınızda olur. Özellikle yoğun bir antrenmanı tamamladıktan sonra, düzgün bir şekilde iyileşmeniz önemlidir. Kaslarınızın kendilerini onarmaları gerekir, bu da yeni kas kütlesi oluşturur ve sizi daha güçlü kılar. İyileşmek için uygun yakıta ihtiyaçları vardır. Zencefil güçlü bir iltihap önleyici olduğundan, antrenmandan sonra zencefil suyu içmek gerçekten yardımcı olabilir. Zencefil aslında egzersiz sonrası iyileşmenizi hızlandırabilir ve vücudunuzun daha hızlı ve verimli bir şekilde iyileşmesine yardımcı olabilir.

zencefilin faydaların

FRESHTERİA, Zencefil shot , Vücudunuzun Antrenman Sonrası Daha Hızlı İyileşmesine Yardımcı Olur

 

Zencefilin dördüncü faydası :

Zencefil Enfeksiyonla Savaşır

Zencefilin faydaları saymakla bitmiyor. Zencefil kökü doğal olarak antimikrobiyaldir, yani bakterileri öldürür. Zencefil suyu içerek, zararlı bakterileri sisteminizden uzaklaştırmaya yardımcı oluyorsunuz. The Journal of Microbiology and Antimicrobials tarafından 2011’de  yayınlanan  araştırmada, zencefilin iki yaygın ve tehlikeli bakteriyi (staphylococcus aureus ve streptococcus pyogenes) öldürme yeteneğinin, geleneksel antibiyotiklerin bu bakterileri öldürme yeteneğini fazlasıyla aştığı keşfedildi. Bilinmeyen bakterilerle düzenli olarak temasa geçiyorsanız, örneğin toplu taşıma araçlarına biniyorsanız veya tıbbi alanlarda çalışıyorsanız, beslenmenize zencefil eklemek kendinizi korumanıza yardımcı olabilir. Zencefil aynı zamanda harika bir doğal mantarkırandır, bu nedenle vücudunuzda pusuya yatmış olabilecek kötü mantarları öldürmeye yardımcı olabilir.

 

zencefilin faydaların

FRESHTERIA ,Zencefil shot ile Enfeksiyonla Savaşın.

 

Zencefilin beşinci faydası :

Zencefil Kan Şekerini Düzenler

Kaygılanmaya başladığınızı hissettiğinizde, bunun nedeni genellikle kan şekeri seviyeniz olabilir. Kan şekerindeki ani artışlar ve düşüşler kaygıya, sağlıksız isteklere, enerji çöküşlerine ve baş dönmesine neden olabilir. Vücutları kan şekerini düzenleyemediği için şeker hastaları bu semptomlara özellikle açıktır. Şeker hastasıysanız, ani yükselmelerin ve düşüşlerin vücudunuzu çökertmesini önlemek için gün boyunca kan şekerinizi izlemelisiniz. Sadece şeker hastaları değil, herkes kan şekeri seviyelerinde sağlıksız ani artışlar ve düşüşler yaşayabilir. Vücudunuzun seviyelerini eşit ve düzenli tutmak önemlidir. Zencefil aslında kan şekerinizi düzenlemeye yardımcı olur ve bu semptomlarla savaşır.

Öyleyse bir dahaki sefere sizi öğle vakti çöküşünüzden kurtarmak için o çikolataya uzanmak istediğinizde, bunun yerine bir zencefil suyu kapın. Çok daha sağlıklı ve tatmin edicidir.
zencefilin faydaların

FRESHTERIA Zencefil shot ,Kan Şekerini Düzenler

Zencefilin altıncı faydası :

Zencefil Mideyi Rahatlatır ve Sindirime Yardımcı Olur

Zencefil, mide bulantısı ve mide bozulması için inanılmaz bir doğal çaredir. Hamilesiniz ve düzenli sabah bulantısı nöbetleri mi geçiriyorsunuz? Biraz zencefil çayı veya zencefil suyu deneyin. Akşamdan kalma ve midenizde ağrı hissediyorsunuz? Bu zencefilli suyu hemen midenize indirin. Zencefil kökü sadece mideyi rahatlatmakla kalmaz, aynı zamanda sindirime de yardımcı olur. Zencefil, yiyeceklerin sindirim sistemi boyunca hareket etmesine yardımcı olmak için bağırsağınızdaki düz kası gevşeterek şişkinliği ve kabızlığı hafifletir. Aynı zamanda besin emilimini artırır. Düzenli ve sağlıklı sindirimi desteklediği için zencefil, emilim bozukluğunu önlemek ve kendinizi korumak için harika bir araçtır.

Burada  besin değeri tablosunu görebilirsiniz.

zencefilin faydaların

FRESHTERIA ,Zencefil shot – Hemen satın alın

Evde Kendi Zencefil Suyunuzu Yapın

Herkesin FRESHTERIA gibi sağlıklı yiyecek mağazalarına veya meyve suyu barına erişimi yoktur. Bu, zencefilin faydaları kaçırmanız gerektiği anlamına gelmez. Aslında kendi evinizde rahatlıkla bir tane yapabilirsiniz!

 

zencefilin faydaların

FRESHTERIA, zencefil , limon , portakal shot

Zencefil ve Limon Shot

Zencefil ve limonlu içecekler güne başlamak için harika bir yoldur. Sabah uyandıktan sonra ilk olarak bir zencefil ve limonlu içmeyi deneyin. Zencefil size yukarıda belirtilen tüm faydaları sağlar ve bu metabolizmayı hızlandırmanın ve sindirim sistemini uyandırmanın harika bir yoludur.

Limon suyunun da kendine has faydaları vardır. Yüksek C vitamini içeriği nedeniyle bağışıklık sistemi için harikadır. Ayrıca alkalileştirme özelliklerine sahiptir, bu nedenle pH’ınızı dengelemek için harika bir yoldur. Birçok insanın vücudu çok asidiktir ve dolayısıyla toksiktir. Bu durum da yorgunluk, akne ve kilo alma gibi birçok soruna yol açar. Vücudunuzun pH seviyelerini dengeli ve sağlıklı tutmak önemlidir. Limon suyu ayrıca karaciğeri ve sindirim sistemini temizlemeye yardımcı olan antioksidanlar içerir. Bu, vücudun toksinleri salmasına ve taşıdığınız ekstra kiloları vermenize yardımcı olur. Bu içeceği bugün deneyin ve bağımlısı olacaksınız. Ayrıca yapması da sadece bir dakika sürer! zencefil faydalarını unutmayın !

İçindekiler:

 • Yarım limon suyu
 • 1 büyük zencefil

Zencefilin kabuğunu soyun ve meyve sıkacağınıza koyun. Zencefil suyunu limon suyuyla karıştırın. Şimdi için! Yudumlamayın, hepsini bir anda için. Kolay

 

Sonuç

O zaman  öğrendiklerimizi kısaca üzerinden geçelim:

Sabah ilk iş olarak zencefil suyu içmek, güne başlamak ve metabolizmanızı uyandırmak için harika bir yol olabilir. Kilo vermeye veya kas yapmaya çalışıyor olsanız da, beslenmenize zencefil eklemek metabolizmanızı desteklemenin harika bir yoludur.

 

sağlıklı beslenmeye nereden başlayacağınızı düşünmek ya da kendi programınızı oluşturmak mümkün olsa da, Freshteria gibi %100 doğal ve katkısız  ürünleri sunan bir markanın hazırladığı sağlıklı ürünler ile kolay ve etkili bir yoldan giderek dengeli beslenme dünyasına adım atmanız bugün her zamankinden daha kolaydır.

zencefilin faydaların

FRESHTERIA zencefil shot – 50 ML.

Son olarak ürünlerimizin nasıl hazırlandığını kısaca anımsatalım. Meyve ve sebze sularımızın sıkımı önceden değil, sadece sizden sipariş geldiği anda yapılmaktadır ve hemen gönderilmektedir. Taze gönderim seçeneği ya da şoklanmış olarak teslimat seçebilirsiniz. Taze gönderilen ürünler tadını ve beslenme değerlerini korumak için size ulaştıktan sonra 3 gün içerisinde tüketilmelidir. .

Şoklanmış ürünler ise, soğuk sıkım (cold pressed juice) işleminin hemen ardından donduruldukları için besin değerlerini korurlar. -18 derece derin dondurucuda 6 ay boyunca saklayabilir ve çözdükten sonra 3 gün içerisinde tüketebilirsiniz.

Sağlıkla kalın

 

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.