Web sitemizin adresi: https://freshteria.com Bu web sitesinin tüm hakları Vitabox Gıda Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi’ne (”Vitabox”) aittir. Bu sözleşmede ”Vitabox” tarafından freshteria.com sitesinden yapılacak olan alışverişlerde, ürünlerin kullanım, sipariş, ödeme, teslimat ve gizlilik politikasını içerir. Bu internet sitesine girip alışveriş yaptığınızda veya yer alan bilgileri kullandığınızda aşağıdaki koşulları bildiğiniz kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

‘Freshteria’ ve ‘Vitabox’ markaları Vitabox Gıda Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi’ne aittir. İnternet sitesinde yer alan tüm bilgi, belge ve görseller ‘Vitabox’a aittir. Kullanıcı ve müşteriler tarafından herhangi bir şekilde kopyalanamaz, değiştirilemez ve çoğaltılamaz.

Sipariş ve Ödeme

Sipariş verildiğinde kullanıcıya teyit için bir e-posta gönderilir. Bu e-postada sipariş edilen ürünler, miktarları, fiyatları, teslimat adresi, fatura adresi bilgileri yer almaktadır. Bu bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanıcı eğer sipariş teyit e-postası almaz ise ”Vitabox”ı arayıp teyit etmesi gereklidir.

”Vitabox” ürün fiyatlarını kullanıcıya bildirmeksizin tek taraflı olarak değiştirme hakkına sahiptir. Ödemesi alınmış siparişlerin birim fiyatlarında değişiklik yapılmaz, ek ücret talep edilmez.

Ödemelerinizi kredi kartı veya havale ile gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme altyapısı ‘iyzico’ ödeme sistemleri tarafından sağlanmaktadır. Havale ödeme yöntemini tercih eden müşterilerin sipariş oluşturma tarihinden itibaren 3 iş günü içinde havale ödemesi yapması gerekmektedir. Havale ile ödeme seçeneği ile sipariş verildiğinde, sipariş teyit tarihi ve saati ödemenin alındığı tarih ve saat olarak kabul edilir. Teslimat ve fatura adreslerinin farklı olması durumunda kullanıcı bunu sistemde belirtmelidir.

Sevkiyat ve Teslimat

Teslimat Bölgesi Sınırları

”Vitabox” yalnızca İstanbul ili sınırları içindeki ilçelere teslimat yapmaktadır. Adalar ilçesi teslimat bölgesi dışındadır. İnternet sitesinde İstanbul dışına teslimat kabul edilmemek üzere programlanmıştır. Ancak, öngörülemeyen bir sebepten dolayı İstanbul dışında bir adresin teslimat adresi olarak belirtilmesi durumunda ”Vitabox” siparişi kabul etmeme hakkına sahiptir. ”Vitabox”, İstanbul’un farklı ilçelerine farklı kargo ücreti talep etme ve bu ücretleri tek taraflı olarak değiştirme hakkına sahiptir. Teyit edilen siparişler için ek kargo ücreti talep edilmez.

Teslimat Süresi ve Teslimat Aksaklıkları

Her bir ürün grubu için hazırlanma süreleri farklılık gösterebilir. Tüm ürünler tek seferde teslimat için ”Vitabox” ın anlaşmalı olduğu kargo şirketi veya motor kurye şirketine verilerek kullanıcının sipariş aşamasında belirttiği teslimat adresine gönderilir. Teslimat süresi, sipariş onayından itibaren 10 gündür. Siparişteki ürünlerin hammadde tedarik süresinde beklenmedik gecikmeler olması ve siparişin teslimat süresinin 10 günü aşması durumlarında müşteriye yazılı bilgi verilir ve müşteri 5 gün daha ek süre vermeyi peşinen kabul eder. 15 gün içinde teslim edilmeyen siparişleri müşteri iptal etme hakkına sahiptir. Sipariş iptali maddeleri yürürlüğe girer.

Aşağıdaki durumlarda ”Vitabox” oluşabilecek ekstra kargo bedelinden sorumlu tutulamaz.

  • Siparişte belirtilen teslimat adresinin hatalı olması durumunda ,
  • Alıcının, teslimat adresinde bulunmaması durumunda,
  • Ürün, Alıcı’dan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesi durumunda,
  • Soğuk zincir ile taşınan ve ürünler alındıktan sonra buzdolabına veya derin dondurucuya konulmaması durumunda,

Yukarıdaki belirtilen durumlarda, raf ömrü kısa olan ürünlerin raf ömrü kısalacağından dolayı ”Vitabox” ek sorumluluk kabul etmez.

Belirtilen teslimat süresi içinde Alıcı ürünleri almadıysa, derhal fershteria.tr@gmail.com adresine email ile veya iletişim sayfamızdaki telefonları arayarak başvurması gerekmektedir.

Teslimat esnasında zarar görmüş paket var ise, Alıcı zarar görmüş paketleri teslim almayarak kargo veya motor kurye firmasına tutanak tutturmalıdır. Eğer kargo şirketi ile Alıcı arasında paketlerin zarar görmüş olup olmadığına dair ihtilaf olur ise, Alıcı paketin teslimat esnasında açılarak kontrol edilmesi ve bu şekilde tutanak tutturma hakkına sahiptir. Paket Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra kargo veya motor kurye şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket ile ilgili teslim alınmaması ve zarar görmüş olması ile ilgili tutanak kopyası ile Alıcı derhal yazılı veya sözlü olarak ”Vitabox” a bilgilendirmelidir.

Ürünlerin, Beylikdüzü Migros AVM içindeki ‘Freshteria’ mağazasından teslim alınması durumunda, ürünler en erken ertesi gün mağazada hazır edilir ve müşterinin ürünleri 5 iş günü içinde alması beklenir. 5 iş günü içinde teslim alınmayan siparişler ‘Vitabox’ merkez adresine gönderilir ve müşterinin ürünleri ‘Vitabox’ adresinden almayı kabul eder.

Ürünlerin Kullanım Bilgileri

Soğuk Sıkım olan ve soğuk zincirle taşınan ürünlerin kullanım bilgileri ürün detaylarında yer almaktadır. Soğuk Zincir ile taşınan ürünleri Alıcı teslim aldığında buzdolabına (0-4 derece) veya donmuş olarak teslim edilen ürünlerde derin dondurucuya (-18 derece) koymalıdır. Tüketilmek üzere kapağı açılan ürün o gün içinde, tercihen 1 saat içinde tüketilmelidir.

  • 0-4 derece soğuk zincir ile taşınan soğuk sıkım sebze/meyve karışımı ürünlerin buzdolabında raf ömrü 72 saattir. 72 saat içinde tüketilmeyen ürünlerde bir miktar tat ve renk bozulması meydana gelebilir. Buzdolabı raf ömrü her üründe farklı olabilir. Alıcı ürün etiketlerini incelemedir.
  • -18 derece donmuş olarak taşınan ürünlerde donmuş olarak raf ömrü 6 aydır. Çözülerek tüketime hazırlanan ürünlerin çözülme sonrası raf ömrü 72 saattir. Çözülen ürün kesinlikle tekrar dondurulmamalıdır. Donmuş ürünlerin çözülmesi 40-45 derece ılık su içinde yapılabilir. Kesinlike çok sıcak ve kaynar su kullanılmamalıdır.

Uygun şartlarda muhafaza edilmeyen ürünlerde tat ve renk bozulması meydana gelebilir. Bu durumlarda ”Vitabox” sorumlu tutulamaz.

Soğuk sıkım meyve/sebze karışımlarımız, pastörize edilmemiş meyve ve sebzelerden üretilmektedir. 1 yaş altındaki çocuklar içine önerilmez.

Soğuk sıkım ürünlerinde bir miktar çökme olabilir bu normal bir durumdur. İçmeden önce mutlaka çalkalayınız.

Her ürün içeriği etiketlerde belirtilmektedir. Alıcı’nın ürün içeriğindeki herhangi bir şeye alerjisi olması durumunda ”Vitabox” sorumlu tutulamaz. Bu Alıcı sorumluluğundadır.

Tüm ürünlerimiz ‘Vejeteryan’lar için uygundur.

Vegan olan ürünler, ilgili ürün sayfasında belirtilmektedir. Bu bilgilere dikkat etmek Alıcı’nın sorumluluğundadır.

Ürünler ile ilgili olarak, sağlığa faydalarını içeren bilgiler bilimsel makale, doktor/diyetisyen açıklamalarına ve halka açık diğer kaynaklara dayanmaktadır. ”Vitabox” ürünleri belli bir hastalığın tedavisi için ilaç yerine kullanılamaz.

Bir veya birkaç günlük sıvı detoks programı uygulayacak tüketicilerin bir diyetisyen veya doktora danışmalarını tavsiye etmekteyiz. Aşırı sağlıksız ve düzensiz beslenen kişilerin öncelikle bir günlük sıvı detoks uygulamasını ve ara verdikten sonra devam etmelerini önermekteyiz. İlaç kullanan kişilerin veya başka bir sağlık rahatsızlığı olanların ve hamilelerin sıvı detoks yapması önerilmez.

İptal ve Devir Koşulları

Satın alınan ürünlerin iptali durumunda geri ödeme yapılmaz. Teslimat tarihinden en az 2 iş günü öncesi ”Vitabox” a bilgi verilmesi durumunda, başka birine devredilebilir (teslimat adresi değiştirilerek) veya ileri bir tarihe teslimat için ertelenebilir.

İptal ve teslimat erteleme taleplerinin ‘freshteri.tr@gmail.com’ e-posta adresine veya internet sitemizde yer alan telefon numaralarına bildirilmesi gerekmektedir. Teknik sebepler ile ”Vitabox” a ulaşmayan taleplerinizin yerine getirilememesinden ”Vitabox” sorumlu değildir. E-posta ile yapılan taleplere 2 saat içerisinde cevap verilmez ise müşteri mutlaka telefon ile ”Vitabox” ulaşmalı ve talebini iletmelidir.


İhtilaf hallerinde, İşbu sözleşmeye ilişkin ihtilaflerde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. Yürürlük Üyenin, üyelik kaydı yapması üyenin üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve üyelik sözleşmesinde yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. İşbu Sözleşme üyenin üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlülüğe girmiştir.  Üye olmadan sipariş verilmesi halinde ise sipariş verilip, ödeme yapılması durumunda bu sözleşme akdedilmiş ve yürürlüğe girmiştir.

Taraflar; ”Vitabox” ve Siz | Email; freshteria.tr@gmail.com

Adres; Mehmet Akif Ersoy Mah. 1924. Sokak, No:8/2B Esenyurt, İstanbul