1. Soğuk Sıkım (Cold-Pressed) Nedir?

Soğuk Sıkım, sebze ve meyvelerin hidrolik pres ile besin değerlerini kaybetmeden soğuk olarak sıkım işlemidir. Soğuk Sıkım hakkında detaylı bilgi için tıklayınız…

2. Soğuk Sıkım ürünlerin marketlerdeki diğer meyve sularından farkı nedir?

Marketlerdeki ürünler, raf ömrünü uzatmak için genellikle pastörize edilmiş meyve ve sebzelerden veya konsantrelerinden üretiliyor. Bazen ek raf ömrü uzatan katkı maddeleri de ekleniyor. Soğuk Sıkım ürünler ise soğuk zincir ile sadece 3 gün raf ömrüne sahip olmaktadır.

3. Hiç mi Şeker Yok?

Soğuk sıkım ürünlerimizde hariçten eklenen işlenmiş şeker asla olmaz. Bazı ürünlerin içeriğindeki meyve oranına göre, meyvenin doğal şekeri yer almaktadır.

4. Hiç mi Başka Katkı eklemiyorsunuz?

Evet, ilave su bile eklemiyoruz. Meyve ve sebzenin soğuk sıkım ile elde edilen suyundan başka birşey ambalaja girmez.

5. Raf Ömrü Kaç Gün?

+4C’de buzdolabında ürün raf ömrü 3 gündür. Bazı ürünlerin raf ömrü 4-5 gün olabilmektedir. Fakat 3 gün sonunda doğal ürünler oldukları için renk ve tatlarında bozulma görülmesi doğaldır.

6. Donmuş Ürünler Vitamin Kaybına Sebep Olmuyor mu?

Yok denecek kadar az bir kayıp olmaktadır. Zira, üretildikten sonra -45C’de şok dondurulmaktadır. Donmuş ürünlerimizi buzdolabınızda -18C dondurucu rafında 6 aya kadar muhafaza edebilirsiniz.

Dondurulmuş ürünleri çözmenin en iyi yolu; 1 saat boyunca ılık su kabında tutun. Çıkardıktan sonra 10 saniye çalkalayıp, oda sıcaklığında (22-25C) çözülene kadar 40-60 dakika bekletin. İçmeden önce tekrar çalkalayınız. Çözüldükten sonra hemen tüketmeyecek iseniz, +4C buzdolabı rafında 72 saat muhafaza edebilirsiniz.

7. Neden plastik ambalaj?

Cam şişeler ile şok dondurma işlemi yapılamıyor. Tüm plastik ambalajlarımız Türk Gıda Kodeksine uygundur.

8. Bir önceki aldığıma göre tadı neden biraz farklı?

Soğuk sıkım için tedarik ettiğimiz doğal meyve ve sebzeler, üretilediği yerdeki toprağa, suya ve havaya bağlı olarak farklı tatlarda olmaktadır ve bu farklılık az da olsa ürünlerimize yansımaktadır.

9. Nasıl tüketmeliyim?

Soğuk sıkım meyve ve sebze sularını öğünler ile birlikte, gazlı içecekler yerine içebilirsiniz. Ara öğün olarak tüketebilirsiniz. Sıvı Detoks prosesi için kullanabilirsiniz.

10. Sıvı Detoks prosesi nedir? Nasıl başlamalıyım?

Öncelikle, kronik bir hastalığınız var ise veya düzenli olarak ilaç kullanıyorsanız, sıvı detoks yapmadan evvel doktorunuza başvurmanızı öneriyoruz. Hamile ve şeker hastaları için sıvı detoks önerilmez.

Detoks, zehirli ve zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasıdır. Amacımız, belli bir süre (1 gün, 2 gün bey 3 gün boyunca) vücudumuza giren zehirli ve zararlı maddeleri ve dolayısıyla karaciğerin iş yükünü azaltmak için katkısız sıvı sebze/meyve suları ile beslenmektir. Bunu yaparken de vücudun ihtiyaç duyduğu temek besinleri de eksik etmemektir.

Sıvı detoks hakkında detaylı bilgi için tıklayınız

11. İstanbul dışında neden teslimat yapmıyorsunuz?

Yurt içinde hizmet veren kargo firmalarından, ürünlerimizin soğuk zincirini muhafaza ederek, mümkün olan en kısa sürede teslimat yapma konusunda garanti almakta zorlanıyoruz. O yüzden, mutfağımız da İstanbul’da olduğundan, şimdilik sadece İstanbul içine motor kurye ile teslimat yapabiliyoruz. Türkiye genelinde teslimat için farklı ambalaj sistemleri üzerine çalışmalarımız devam ediyor.

12. Ürünlerde çökme ve ayrışma var. Ürün bozuk mu?

Hayır. Ürünlerimizde emülsiye edici herhangi bit katkı malzemesi olmadığı için çökme görülmesi doğaldır. Tüketmeden evvel çalkalamanız yeterlidir.