Sıvı detoks, kilo vermek ve vücudu detoksifiye etmek amacıyla sadece sebze ve meyve suyu karışımları tüketmeyi içeren bir diyet türüdür.

Zehirli ve zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasıdır. Gündelik hayatta bilerek veya bilmeyerek farklı yollar ile (sağlıksız gıda, su ve hava şartları) vücudumuza zehirli ve zararlı maddeler girer. Amacımız, belli bir süre vücudumuza giren zehirli ve zararlı maddeleri ve dolayısıyla karaciğerin iş yükünü azaltmak için katkısız sıvı meyve/sebze suyu karışımları ile beslenmek. Bunu yaparken de vücudun ihtiyaç duyduğu temel besinleri de eksik
etmemek.

6 çeşit, her biri 500ml olan soğuk sıkım ‘Sıvı Detoks’ setini şu şekilde kullanabilirsiniz. Aşağıda @freshteria ürünleri ile önerilen bir günlük sıvı detoks set kullanımı yer almaktadır. Daha etkili olması için, ‘Shot’ ve ‘Fit Drink’ ler ile Sıvı Detoks işlemini daha etkili yapabilirsin.

08:00 Günaydın!. Kendine gelmek için bir bardak limonlu su iç. Yanında 30ml Buğday Çimi Shot da sana iyi gelebilir.
09:00 ‘#02 Sweet Green’ iç. Sabah ananas içerikli hızlı enerji için iyi gelecektir. Yanında 50ml Zencefil Shot bağışıklık sistemi için iyi gelebilir.
10:00 300ml ılık bir su iç. Veya Tarçınlı Fit Drink çok iyi olabilir.
11:00 ‘#06 Classic Red’ iç. Seni zinde tutacaktır. Pancar kan akışına dokusun.
12:00 300ml ılık bir su iç veya bitkisel bir çay da olabilir. Yanında 50ml Zerdeçal Shot tüm sistemini hareketlendirecektir.
13:00 ‘#01 Detox’ iç. Yanında 50ml Ispanak Shot seni Temel Reis gibi hissetirecek. 
14:00 300ml ılık bir su iç. Veya Naneli Fit Drink çok iyi olabilir.
15:00 ‘#03 Calm’ iç. Yorulan gözlerine havuç iyi gelecektir.

16:00 300ml ılık bir su iç veya bitkisel bir çay da olabilir. 
17:00 ‘#12 Fresh’ iç. Tatlı yerine iyi gelir.
18:00 Spor! Biraz ter attıracak egzersiz ve ardından 300ml ılık su iç. Yanında Spordan önce 50ml Pancar Shot kan kalbini korusun. Spordan sonra ise Yeşil Çaylı Fit Drink seni dinlendirecektir.
19:00 #23 Hindistan Cevizi Sütü’ iç. Sütten gelen protein kasların için iyi gelecektir. 
20:00 300ml ılık bir su iç veya bitkisel bir çay da olabilir. Yanında 50ml Aloe Vera shot cildini güzelleştirsin.

21:00 Sıcak bir duş al veya masaj, ardından 300ml ılık su iç.
22:30 Erken yat ve iyice dinlen.

Safra sentezleme ve salgılama dışında,karaciğerin ana görevlerinden biri de kanımızdaki zehirli maddelere etki eder-ek onların böbrekler tarafından alınıp vücut dışına atılacak hale ge-tirmesidir. Detoks vücudumuzda karaciğerin görevidir. Hayatınızın her bir saniyesinde kanımızın yaklaşık %10’u karaciğerde bulunur ve karaciğer dakikada 1,4 litre kanı süzgecinden geçirir.

Modern hayatta, yaşam alışkanlıklarımız (kirli ortam, düzensiz uyku, az hareket, aşırı stres vs..) ve besin tüketim alışkanlıklarımız (kırmızı et, alkol, beyaz ekmek, şekerli ve katkılı gıdalar vs.) günden güne daha fazla zehirli ve zararlı maddelerin vücudumuza girme-sine sebep oluyor ve karaciğerimizi gereğinden fazla yorabiliyor. Bunun sonucu olarak, bağışıklık sistemimiz zayıflayabilir. Vücudu-muzun bazı sistemlerinde düzensizlikler ve sonucunda hastalıklar oluşabilir.

Özel olarak tasarlanmış Vitabox® detoks paketleri;

 • Enerjinizi yükseltir.

 • Bağırsak ve sindirim sisteminizin düzenlenmesine yardımcı olur.

 • Kilo vermenize yardımcı olur

 • Cildinizin canlanmasına yardımcı olur.

 • Hayata daha pozitif bakmanızı sağlar.

Kişiden kişiye ve vücudun ihtiyacına göre değişse de, 3 haftada bir ya da ayda bir kere yapılan 3 günlük sıvı beslenme en ideali. Biz sıvı beslenmenin etkisinin tam olarak anlaşılması için 3 günlük program önersek de, her zaman kendimize 3 gün ayırmak zor olabilir. 1 günlük programlar ile ara vererek kendinizi 3 günlük detoks için hazırlayabilirsiniz

Detoks için gerekli ürünleri günlük ihtiyacınız kadarını mağazamızdan temin edebilirsiniz. VEYA Üretildikten sonra -45C’de şok dondurduğumuz ve-18C’de bekletilen ürünlerden alıp istediğin zaman çözerek sıvı detoks uygulamasını yapabilirsiniz.

 • -18C’de bekletilen üretilen ürünlerin 6 ay raf ömrü vardır. Çözüldükten sonra 3 gün içinde tüketilmelidir.

 • Dondurulmuş ürünleri açmanın en iyi yolu: İlk önce 1 saat ılık su kabına koyun. Çıkardıktan sonra 10 saniye çalkayıp, oda sıcaklığında (22-25C) ortam sıcaklığına ulaşana kadar yaklaşık yarım saat bekletin. Kullanmadan önce tekrar iyice çalkalayın.

 • Normalde siyah çay ve kahve tavsiye etmiyoruz. Ama gerçekten dayanamıyorsan küçük bir fincan şekersiz, sütsüz kahve içebilirsin. Soda, maden suyu ve benzeri içecekleri de önermiyoruz.

 • Et ürünlerinden, işlenmiş gıdalardan uzak durunuz.

Detoks programı sırasında eğer çok acıkırsan, size sunduğumuz enerji toplarından veya birazcık kuruyemiş ya da yağsız ve hayvansal protein içermeyen bir salata tüketebilirsiniz.

 

Vitabox’ların içeriğinde birçok sebze ve meyve bulunmaktadır;

 • Sebze ve meyvelerin renkleri de mevsime, toprak kalitesine ve hava durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden yeşil veya sarı renkteki vitabox’lar bazen kahverengi tonlarında olabilir
 • Çökme ve ayrışma: Katkı maddesi çökme işlemini önler, fakat Vitabox hiçbir katkı maddesi içermemektedir. Bu yüzden katı sıvı ayrışması gözlenebilir. Normal bir durumdur, içmeden önce çalkalamanız yeterlidir.

 • Sıvı Detoks sonrası etkinin devam etmesi için yaşam ve beslenme alışkanlıklarınızda mutlaka sağlıklı tercihler yapmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

NOT: Hamile ve şeker hastalarının Sıvı Detoks uygulaması kesinlikle önerilmez. Diğer hastalık veya özel durumlarınız var ise, detoks uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.

Beklenmedik bir etki ile karşılaşırsanız detoks programını sonlandırın.